دومین – ثانیه مطالعه تحقیقات قضاوت سرگرمی

دومین – ثانیه: مطالعه تحقیقات قضاوت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ، گروکشی نوزادی در بیمارستان کمالی&quot، واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبر &quot

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در تصویر العمل به خبری مبنی بر “گروکشی نوزاد تازه متولد شده است در بیمارستان کمالی البرز به علت هزینه‌های زایمان” توضیحاتی ارائه و

، گروکشی نوزادی در بیمارستان کمالی&quot، واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبر &quot

واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبر "گروکشی نوزادی در بیمارستان کمالی"

عبارات مهم : نوزاد

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در تصویر العمل به خبری مبنی بر “گروکشی نوزاد تازه متولد شده است در بیمارستان کمالی البرز به علت هزینه های زایمان” توضیحاتی ارائه و تاکید کرد: وضع حمل طبیعی در بیمارستان های دانشگاهی و وزارت بهداشت رایگان است و این نوزاد به علت “زردی” اوج همچنان تحت مواظبت است.

دکتر حمید درفشی در گفت وگو با ایسنا، در تصویر العمل به انتشار خبری مبنی بر “گروکشی نوزادی به علت هزینه های وضع حمل در بیمارستان کمالی البرز”، گفت: مادر این نوزاد بدون حضور پدر نوزاد در تاریخ ۲۷ فروردین ماه با علائم درد وضع حمل به بیمارستان کمالی البرز مراجعه می کند. مادر بلافاصله پذیرش و کارها درمانی مورد نیاز برایش انجام می شود و در اتاق زایمان، زایمانش را به صورت رایگان انجام می دهد. از آنجایی که مادر تحت پوشش بیمه نبوده، همان وقت به همراه بیمار که برادرش بوده هست، اطلاع می دهند که جهت بیمه شدن اقدام کند.

درفشی تاکید کرد: باید توجه کرد که وضع حمل طبیعی در بیمارستان های ما رایگان است و بیمارانی را که تحت پوشش بیمه نیستند، راهنمایی می کنیم تا تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار گیرند تا به این ترتیب بیمه خدمات ارزش را تحت پوشش قرار دهد.

، گروکشی نوزادی در بیمارستان کمالی&quot، واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبر &quot

وی افزود: چند روز بعد از انجام زایمان، مادر با حال عمومی خوب مرخص می شود، ولی نوزاد به علت یرقان و زردی در بیمارستان می ماند تا درمان شود. بنابراین نوزاد تحت درمان قرار می گیرد و از آنجایی که تا امروز همچنان زردی اش بالاست، از نظر پزشکی قابل ترخیص نیست. بنابراین به همراه بیمار نیز مجددا تاکید می شود که بروید بیمه شوید و بعد کارها ترخیص را انجام دهید.

درفشی ادامه داد: از طرف دیگر باید توجه کرد که جهت صدور گواهی تولد در بیمارستان باید احراز هویت انجام گیرد. درحالیکه پدر این نوزاد زندان بوده هست. به همراه بیمار هم می گویند شما مدرکی جهت احراز هویت ندارید و آنها صیغه نامه مادر را می آورند و جهت ما احراز هویت شد که فردی که در زندان هست، پدر این نوزاد هست، هرچند که خودش تاکنون مراجعه نکرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در تصویر العمل به خبری مبنی بر “گروکشی نوزاد تازه متولد شده است در بیمارستان کمالی البرز به علت هزینه‌های زایمان” توضیحاتی ارائه و

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه علت نگه داشتن نوزاد در بیمارستان ادامه درمان بیماری یرقان هست، گفت: البته جهت صدور گواهی تولد باید مدارک مادر و پدر وجود داشته باشد، ولی از آنجایی که پدر نوزاد در زندان هست، قرار شد استشهادی بیاورند ولی هنوز استشهادی هم ارائه نکرده اند. تاکید می کنم که اگر بیمارستان قصد گروکشی داشت، اجازه ترخیص مادر را نمی داد. درحالیکه مادر با حال عمومی خوب مرخص شده است و حتی چندین بار جهت شیر دادن فرزند به دنبالش فرستاده اند.

درفشی تاکید کرد: به محض اصلاح حال عمومی نوزاد او را ترخیص می کنیم، ولی جهت صدور گواهی تولد از طریق مراجع قضایی عمل می کنیم. تاکید می کنم که این خانواده هیچ هزینه ای هم در بیمارستان پرداخت نکرده اند.

همچنین دکتر عباس زارع نژاد – مشاور وزیر بهداشت در این باره تاکید کرد: به هیچ عنوان موضوعی تحت عنوان گروگان گیری یا گروکشی بیمار و جسد به علت هزینه های درمان در بیمارستان ها نداریم. در مورد این خبر نیز تاکید می کنم که وضع حمل طبیعی در بیمارستان های وزارت بهداشت رایگان است و بنابراین موضوعی تحت عنوان “گروکشی به علت هزینه زایمان” منتفی هست، بلکه جهت صدور گواهی تولد نوزاد باید احراز هویت صورت می گرفت، از طرفی هم نوزاد دچار زردی است و باید درمان مورد نیاز جهت وی صورت می گرفت. بنابراین بهتر است رسانه ها قبل از استناد به صحبت همراهان بیمار، عنوان را به لحاظ حقوقی یا فرآیندی از بیمارستان، دانشگاه مربوطه یا وزارت بهداشت استعلام کنند.

، گروکشی نوزادی در بیمارستان کمالی&quot، واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبر &quot

وی تاکید کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت سهم بیمار در هزینه های خوابیدن در روستاها به پنج و در شهرها به 10 درصد کم کردن یافته است و اگر بیمار توان پرداخت همین میزان فرانشیز را نیز نداشته باشد، می توان از طریق ممدکاری بیمارستان تخفیف گرفت. بنابراین در چنین شرایطی انتشار چنین اخباری انصاف نیست.

واژه های کلیدی: نوزاد | بیماری | دانشگاه | دانشگاه | بیمارستان | بیمارستان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz